تور آنتالیا

کسیک مناره آنتالیا

کسیک مناره آنتالیا از دیدنی های این شهر است که سالانه تعداد زیادی از گردشگران تور آنتالیا از این اثر هنری دیدن می کنند. کسیک معنای مناره های بریده شده می باشد که در گذشته بعنوان کلیسا از آن استفاده می شده است.  این اثر در واقع نمایانگر تاریخ آنتالیا است زمانی که رومی ها ، بیزانس ، سلجوقیان ، عثمانی ها تا به امروز را شامل میشود.

در قرن پنجم میلادی از طرف بیزانس به نام مریم مقدس و به عنوان کلیسای Byzantine ساخته شد و در زمان بایزید دوم از طرف شاهزاده کورکوت تبدیل به مسجد شده است.

مسجد کورکوت (Korkut Camii) یا مسجد کبیر یا کسیک مناره آنتالیا در منطقه کالجی که خود از جاذبه های گردشگری آنتالیا محسوب می گردد واقع شده و فاصله اندکی تا دروازه تاریخی هادریان و برج هیدریلیک دارد . مناره شکسته آنتالیا که در خیابان هساپچی سوکاک قرار گرفته با وجود شکسته بودن هنوز هم هنر معماری عثمانی را به رخ همگان می کشد .

کسیک مناره آنتالیا (Antalya Kesik Minare) یکی از یادگاران گذشته در قسمت قدیمی آنتالیا است که از محبوبیت زیادی در بین اهالی و گردشگران تور آنتالیا برخوردار می باشد . برای آشنایی با این بنای تاریخی با مسیر سبز همراه باشید.

آژانس مسیر سبز

تور آنتالیا

02188975051

02188993012

 

خیابان فاطمی - روبروی سازمان آب - شماره 187 - طبقه سوم - واحد 6

تور آنتالیا هتل 5 ستاره MAX UALL

تور آنتالیا هتل 7 ستاره MAX UALL